صحنه

بهاره رهنما و چالش با یک نقش

بهاره رهنما که این روزها در تمرینات نمایش «شاه لیر» حضور دارد، گفت: «گانریل» زنی سرد و قدرت طلب با رفتاری خشن است که فاصله زیادی از شخصیت من دارد و چالش جالبی را در دستیابی به نقش برایم به‌وجود آورده است.

بیشتر بخوانید »

اخیرا هیچ کارگردان تئاتری به دادگاه احضار نشده است

مدیرکل هنرهای نمایشی با بیان اینکه اخیرا هیچ کارگردان تئاتری به دادگاه احضار نشده است و با اشاره به اینکه "سخت‌گیری‌ها در راستای عمل به قانون است"، تاکید کرد: اگر می‌خواهیم از تئاتر لاکچری فاصله بگیریم، باید مشکلات بودجه‌ای تئاتر برطرف شود.

بیشتر بخوانید »

با حذف سوبسید و دولت، پای هنرمندان تاجر به تئاتر باز شد/وقتی کار به اقتصاد بازار آزاد بکشد، کارگردان به‌جای آرتیست، بازاری می‌شود

هفته‌های اخیر موضوع قیمت بلیت تئاتر به بهانه دو اثر «بینوایان» و «می‌سی‌سی‌سی‌پی نشسته می‌میرد» داغ بوده. بحث‌های پیرامون این مساله از حد صحبت‌های درون خانواده تئاتر بیرون رفته و واکنش‌های زیادی بین مردم عادی هم ایجاد کرد. جدای از این دو نمایش موردنظر که عامل باز شدن این بحث‌ها شده، نگاهی داشتیم به مقوله «رابطه تئاتر با مخاطب»؛ و در همین موضوع با علی‌اکبر علیزاد (نویسنده، کارگردان تائتر و استاد دانشگاه) گفتگو کردیم.

بیشتر بخوانید »

مرور حاشیه‌های اخیر در خصوص بهای بلیط نمایش‌های گران

واکنش‌ها به نحوۀ قیمت‌گذاری بلیط‌فروشی آثار نمایشی در شرایطی مطرح می‌شود که فضای تئاتری این سال‌ها در وجوه مختلف توسعه یافته است .در تعدد آثار نمایشی ، ژانرهای متنوع، همچنین تعدد سالن‌ها و تماشاخانه‌ها گسترش فراوانی پیدا کرده و در قیاس با دهه‌های پیشین به مراتب از امکانات سخت افزاری بیشتری برخوردار است.

بیشتر بخوانید »