موسیقی

انتشار کتاب زندگی‌نامه «موتسارت»

دنیای تصویر آنلاین- کتاب "موتسارت: یک زندگینامه چندوجهی" نوشته‌ی دتمار هوختینگ با ترجمه‌ی دنیا میرکتولی توسط انتشارات اطلاعات چاپ و منتشر شد. این کتابِ ۱۴۴ صفحه‌ای که مصور (بخشی رنگی) است، به زندگی و هنرِ ولفگانگ آمادئوس موتسارت موسیقی‌دان بزرگ و محبوب کلاسیک می‌پردازد.

بیشتر بخوانید »

فرهاد فخرالدینی: موسیقی فیلم راهِ جدیدی در زندگی‌ام بود

 هرمِ گرما می‌خورد توی صورت در مردادِ داغ. تهران شلوغ بود و ترافیک بود. آدم‌ها عصبی بودند و انگار همه داشتند از جایی فرار می‌کردند، از کسی می‌گریختند انگار. یک ساعتی که می‌رفتی اما، آن قسمتِ شهرنشینِ لواسان را که رد می‌کردی، بهار می‌شد یک‌باره. جاده خلوت بود و آدم‌ها آرام. گیاه بود و درخت بود  و سبزه و بادِ خنکی که می‌خورد توی صورت و روح را جلا می‌داد. در گوشه‌ی خلوتی یک خانه بود با زن و مردی آرام و عاشق. خانه برای مردی است که سال‌های سال است که یکی از ستون‌های موسیقی است. طرحِ خانه را خودش داده است. آن خانه‌ی سپیدِ ساده را. درخت‌ها را خودش کاشته است...

بیشتر بخوانید »

دوریس دی درگذشت

دنیای تصویرآنلاین-خواننده و بازیگر دوران کلاسیک سینمای آمریکا دوریس دی در سن 97 سالگی درگذشت. حضور او در کنار راک هادسن در سال‌های 1950 و 1960 او را به یکی از عوامل موفقیت فیلم‌ها در سینما تبدیل کرد.دوریس دی امروز در خانه‌اش در کارامل ولی در کالیفرنیا از دنیا رفت.  

بیشتر بخوانید »

ثروتمندترین خوانندگان بریتانیا ۲۰۱۹

دنیای تصویر آنلاین-روزنامه ساندی تایمز فهرست ثروتمندترین خوانندگان را اعلام کرد. اد شیران خواننده بریتانیایی توانسته ثروت خود را به دوبرابر برساند او ثروتی بالغ بر160 میلیون پوند دارد.او 150 میلیون آلبوم فروخته و در حال حاضر هفدهمین موسیقی دان ثروتمند در بریتانیاست.

بیشتر بخوانید »