برلین

گابریل سالواتوره : فیلم جاده‌ای می‌تواند هر سوژه ای داشته باشد

 دنیای تصویرآنلاین-«گابریل سالواتوره» کارگردان ایتالیایی ، برنده جایزه اسکار فیلم خارجی زبان1991  برای «مدیترانه‌ایی» است که با کارگردانی فیلم « پسر نامرئی» در جشنواره برلین حضور داشت . فیلم بعدی او «پرواز» توسط «اوبرتو کنترالو» (نویسنده «زیبایی بزرگ») نوشته شده و با درخشش بازیگرانی همچون «پیکاسو کلودیو سانتاماریا» و «والریا گولینو» همراه است .

بیشتر بخوانید »

واردا به روایت آنیس

دنیای تصویرآنلاین- آنیس واردا  فیلمساز نود ساله فرانسوی که سال 2017 نیز جایزه اسکار یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد با مستند«واردا به  روایت آنیس» به جشنواره برلین آمده  و جایزه افتخاری «دوربین برلیناله» را از دست مدیر جشنواره دیتر کاسلیک دریافت می‌کند.

بیشتر بخوانید »

مستند «مراتا» درباره اولین زن فیلمساز مائوری/تصویری صمیمی از یک مادر

دنیای تصویرآنلاین-مستند پراحساس «مراتا:چطور مامان پرده سینما را از استعمار خارج کرد» ساخته هپی میتا درباره اولین زن فیلمساز مائوری خانم مراتا میتاست که در جشنواره جهانی برلین به نمایش درآمد.

بیشتر بخوانید »

نامه سرگشاده سینماداران به وزیر فرهنگ آلمان

دنیای تصویرآنلاین-به دلیل نمایش فیلم ایزابل کوشت «الایزا  و مارسلا» محصول نتفلیکس در جشنواره فیلم برلین، 160 سینمادار نامه ایی به وزیر فرهنگ آلمان نوشته و به نمایش این فیلم که محصول یک کمپانی پخش آنلاین فیلم است اعتراض کردند

بیشتر بخوانید »

فاتح آکین در کنفرانس خبری جشنواره فیلم برلین :زندگی در دورانی که پر از حرف خشونت جنسی است

دنیای تصویرآنلاین-فاتح آکین که سال گذشته برای فیلم «محو شدگی» برنده جایزه گلدن گلوب شد، در کنفرانس مطبوعاتی فیلم جدیدش تاکید کرد هدفش از نمایش عریان خشونت، قائل شدن شان برای شخصیت قاتل و زن‌های قربانی بوده است.

بیشتر بخوانید »