معنویتی از جنس هیولاها

«شکل آب» آخرین ساخته گیرمو دل‌تورو خود را برای فصل جوایز آماده می‌کند. داستان رابطه‌ای میان یک زن لال با بازی سالی هاکینز و یک موجود عجیب با بازی داگ جونز.

 دل تورور در گفتگو با ددلاین اعلام کرده که این فیلمی در مورد پذیرش دیگران است. «ما در زمان نفرت و ترس از دیگری زندگی می‌کنیم. و من می‌خواستم تماشاگر کمی عاشق این دیگری شود.» طراحی این موجود دوزیست یکی  از مهمترین جنبه‌های این فیلم است: «من طراحی این فیلم را از سه سال پیش و با پول خودم شروع کردم. چون ما یک هیولا طراحی نمی‌کردیم، بلکه یک مرد واقعی خلق می‌کردیم. وقتی من فیلمی مثل این می‌سازم از حقوقم در آن سرمایه‌گذاری می‌کنم نه فقط به این خاطر که بیزینس من بدی هستم، که هستم! ولی به این خاطر که کلکسیونر هنری هستم. یعنی گلخانه‌ای ایجاد می‌کنم که آن هیولا در آن می‌تواند وجود داشته باشد.»

این فیلمساز اعلام کرد که «شکل آب» ادای دینی به علاقه او در تمام طول زندگی‌اش به موجودات غریب است. «برای من هیولاها با بقیه خیلی فرق دارند. آن‌ها یک حسی معنوی کیهانی در خود دارند. وقتی بچه بودم هیولای فرانکنشتاین را دیدم و حیرت زده شدم، و گفتم این چیزی است که من می‌توانم زندگی‌ام را وقفش کنم. این‌ موجودات برای من خود زیبایی هستند. اگر فیلم‌های من را دیده باشید می‌بینید که هیولا بودن در قلب انسان‌هاست نه در ظاهرشان.»

کمتر از یک ماه دیگر فیلم گیرمو دل‌تورو به نمایش در خواهد آمد. تریلر جدید فیلم را می‌توانید با زیرنویس فارسی در دنیای تصویر آنلاین تماشا کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *