واکنش دو سینماگر به «دانکرک» نولان

هنوز چند ماه تا اعلام نامزدی اسکار باقی مانده، اما با واکنش‌های مثبتی که «دانکرک» دریافت کرد، احتمال دارد کریستوفر نولان اولین نامزدی اسکارش را بدست آورد. اما در میان این واکنش‌ها حرف سینمایی‌ها ممکن است اهمیت بیشتری برای جایگاه فیلم کسب کند مخصوصا اگر یک کارگردان صاحب نام از فیلم خوشش آمده باشد.

پل توماس اندرسن که «نخ خیال» را در نوبت اکران دارد در مصاحبه‌اش با ورایتی گفته:«به طور خاص ساختار بدون کلام فیلم برایم جذاب بود. او فیلم را تا حد ضروریات تقلیل داده، البته این جذابیت بصری که با ۷۰ میلی‌متری ضبط شده خیلی عجیب است، امروزه فقط تارانتینو و نولان از این کارها می‌کنند.»

«دانکرک» وارنر همچنین در جشنواره‌ی AFI با نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و چند رشته‌ی دیگر مورد توجه خاصی قرار گرفته است. جان فاورو که عمده شهرتش برای کارگردانی دو فیلم اول «مرد آهنی» و بازی در نقش هپی هوگان، مدیر برنامه‌های تونی استارک است در مورد نولان و فیلم جدیدش گفته: «کریس نولان همیشه از مدافعان فرایند فوتوشیمیایی در سینما بوده، انتخابی که یک کارگردان انجام می‌دهد و موجب درگیر شدنش با استودیو می‌شود که البته به دلیل موفقیت‌های اخیرش مسیر کاری همواری هم پیدا کرده است، او علاقه خاصی به تکنولوژی هم دارد که “دانکرک” نمونه‌ی خوبی از کارش درآمده، من تازه ۵۱ ساله شدم و با اینکه برایم سخت بود اما وسط فیلم حتی دستشویی نرفتم، از همان فریم اول من را گرفت!»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *