«برو بیرون» باز هم درخشید

در فاصله کمتر از یک روز به اعلام برندگان اسکار، مراسم سی‌وسومین دوره جوایز فیلم مستقل اسپریت برگزار شد و فیلم «برو بیرون» به کارگردانی «جرد پیل» با شکست دادن فیلم‌های «سه بیلبورد خارج از میزوری، اِبینگ» و «مرا به نامت صدا کن» موفق به کسب جوایز اصلی بهترین فیلم و کارگردانی شد.

«جردن پیل» که اولین ساخته بلند سینمایی خود را با هزینه ۴.۵ میلیون دلار ساخته پس از کسب این جوایز گفت: این پروژه سینمایی به عنوان یک بیانیه آغاز نشد و از جایی کلید خورد که من خواستم فیلمی در ژانر مورد علاقه‌ام بسازم. راستی و صداقت ما قدرتمندترین اسلحه علیه دروغ‌ها در این جهان است، پس به کاری که در حال انجام آن هستید ادامه دهید.

در سایر بخش‌ها «فرانسس مک دورماند» برای بازی در نقش یک مادر داغدار در فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری، اِبینگ» جایزه بهترین بازیگر زن نقش اصلی را به خود اختصاص داد و «تیموثی شلمی» بازیگر جوان فیلم «مرا به نامت صدا کن» نیز جایزه بهترین بازیگر مرد این رویداد سینمایی را به خانه برد.

در بخش بهترین بازیگران نقش مکمل زن نیز «الیسون جنی» با ادامه روند موفقیت‌های خود برگزیده شد و «سم راکول» برای فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری، اِبینگ» برنده جایزه نقش مکمل مرد شد.

«گریتا گرویگ» برای کمدی «لیدی برد» برنده جایزه بهترین فیلمنامه جوایز فیلم مستقل اسپریت شد و «چهره‌ها مکان‌ها» اثر «آنیس وردا» سینماگر کهنه‌کار فرانسوی و «جی.آر» جایزه بهترین مستند را به خود اختصاص دادند.

در شاخه بهترین فیلم خارجی «یک زن فوق‌العاده» ساخته «سباستین للیو» از شیلی در رقابت با «۱۲۰ تپش در دقیقه» ساخته «روبن کامپیلو» (فرانسه)، «من جادوگر نیستم» از «رونکانو نیونی» (زامبیا) و «لیدی مکبث» به کارگردانی «ویلیام اولدروید» (انگلستان) جایزه را از آن خود کرد.

سال گذشته فیلم «مهتاب» موفق به کسب شش جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی از جوایز فیلم مستقل اسپریت شد و در نهایت جایزه اسکار را نیز دریافت کرد.

ایسنا

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *