دوران پسا ترامپ،بهترین وقت اکران «بازگشت مری پاپینز»

ترجمه:مبینا روشن بین

دنیای تصویرآنلاین-کارگردان راب مارشال معتقد است که لازم است فیلم جدیدش «بازگشت مری پاپینز» اکنون اکران شود تا حس لذت را به مردم یادآوری کند.

.

فیلمسازِ اهل شیکاگو برای ساختن مری پاپینز در تابستان ۲۰۱۵ ،ابتدا برای ایفای نقش پرستار بچه یه سراغ امیلی بلانت بازیگر فیلم «به سوی جنگل»  رفت.اما با گذشت زمان هنگامی که در فوریه ۲۰۱۷ نزدیک به فیلبرداری بودند، به علت همه پرسی«برگزیت» و انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور امریکا ، چشم اندازه های سیاسی تغییرات بسیاری کرد. .

با وجود دوره ی نامشخصی که جهان هم اکنون درحال تجربه کردنش است، مارشال معتقد است که اکنون بهترین زمان برای فیلم فانتزی موزیکال او است.

.

مارشال به مجله ی امریکایی«ووگ» گفت:«این که فیلم هم اکنون نمایش عمومی داده شود،باید بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد؛ چراکه بچه ها و مردم نسبت به قبل بدبین تر هستند.»

 

با یادآوری درس هایی که توسط فیلم و سری کتاب های مری پاپینز اثر«پی.ال.تراور» بیان شدند ، مارشال افزود:«تا قادر به فهمیدن در ژرفای دل مان باشیم که تنها راه گذراندن زندگی یافتن شگفتی کودکانه است.منظورم شکلی است که من زندگی می کنم… بی شگفتی کودکانه، من جهان را مکانی بشدت تاریک میبینم.و با گفتن این جمله احساس دمده بودن  نمیکنم. برای من  این یک انتخاب در زندگی است».

امیلی بلانت، که نقش اصلی «بازگشت مری پاپینز» را ایفا می‌کند که در نسخه قدیمی جولی اندرو  داشت  گفت : به دلیل دوران متغیر(جامعه)یک ترس جدیدی را احساس می‌کند ،درحالی که بازیگرِ همکار او «لین مانوئل میراندا» که نقش جکِ را بازی می کند فیلم را هدیه ای به جهان می داند.

میراندا گفت :«کلیشه ای است. بسیار پیچیده است،اما  ما باید این هدیه بزرگ ، این فیلم خانوادگی زیبا را که باعث گریه می شود می ساختیم.زمانی که ونسا همسر دانشمند و سنگ دل من فیلم را دید شروع به گریه کرد‌.من خیلی خوشحالم که یک سال را صرف انجام چنین کاری کردیم».

«بازگشت مری پاپینز» در نوزدهم دسامبر در سینما به نمایش عمومی در می‌آید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *