تیری فرمو:وضعیت نمایش فیلم‌ها در جشنواره کن بهبود خواهد یافت/اسکار مهم نیست

 

دنیای تصویر آنلاین-تیری فرمو،مدیرهنری جشنواره کن که در جشنواره فیلم مراکش حضور دارد اعلام کرد پس از بازخوردهای منفی که امسال دریافت کردند، جشنواره  سال آینده   در مورد زمان نمایش فیلم برای رسانه ها و زمان افتتاحیه تغییراتی خواهد داد.

او می گوید:« سال گذشته شکایت داشتیم و قرار است این برنامه را بهبود ببخشیم.» ماه می گذشته جشنواره کن زمان نمایش فیلم ها را تغییر داد. رسانه ها نمی توانستند پیش از نمایش افتتاحیه فیلم ها را ببیند. تا واکنش های منتشر شده آنها نمایش افتتاحیه را تحت تاثیر قرارندهد. اما این تغییر  صدای منتقدان را در آورد.

 

فرمو در ادامه به این نظریه که در سال های اخیر کن نتوانسته فیلم های پرفروش آمریکایی را جذب کند و این فیلم ها در جشنواره ونیز و تورنتو به نمایش در می آیند، پاسخ داد.

«آمریکا هیچ گاه ملاک ما نبوده، بخش مسابقه متنوع است.جشنواره ونیز آثار هیروکازو کوره-ادا، نادین لبکی، را ندارد.این کاملا ماموریت کن است که فیلم هایی از تمام دنیا را داشته باشد.ما باید این شیفتگی اروپا و آمریکا را بی اثر کنیم.»

«ما معیارهای دیگری داریم. ما به اسکار اهمیت نمی دهیم. مراسم اسکار واقعا بزرگ است.من هر سال به مراسم می روم. اما کن جشنواره متفاوتی است.»

استودیوها از کنار کن می گذرند چون دلیلش در کانون رسانه های جهان قرار گرفتن است؟

فرمو می افزاید:«چرا؟ چون نمایش در کن باعث زمزمه درباره فیلم وپوشش مطبوعاتی می شود.این مشکل استودیوها است.آنها فیلم های پرهزینه خود را نمی فرستند چون توسط جامعه رسانه قضاوت می شود.و این هدف آنها نیست.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *