گزارش نشست «زهرمار» ساخته جواد رضویان/بی رحمانه من را نقد کنید

 

دنیای تصویرآنلاین-جواد رضویان که «زهرمار» اولین فیلم سینمایی اوست در ابتدای این نشست گفت: من تازه وارد این عرصه شدم، بی‌رحمانه مرا نقد کنید اما جانب انصاف را نگه‌دارید.

پیمان عباسی، نویسنده در پاسخ به این سوال که آیا «زهرمار» کمدی است، گفت: «زهرمار» کمدی نیست، قصه کاملا اجتماعی دارد و معضل مواد مخدری را به همین شکل که دیدید نشان می‌دهد.

رضویان در پاسخ به این سوال که فکر نمی‌کنید ساخت فیلم‌های ضد ارزشی به سبک دهه ۸۰ تمام شده است بیان کرد: من اعتقاد ندارم «زهرمار» ضد ارزشی است. اتفاقا به ارزش‌های بسیاری توجه دارد. اما اگر این طور به نظر نمی‌رسد، به خاطر من است.

شبنم مقدمی هم درباره بازی‌اش در این فیلم گفت: من همیشه سعی می‌کنم نقش‌های متفاوت انتخاب کنم.

نوروزبیگی درباره پاسخ به این سوال که«چقدر با توجه به اینکه برادرتان مداح است انتظار بروز واکنش از سوی جامعه مداحان را دارید و آیا مداحی تاکنون فیلم را دیده یا نه؟»، گفت: حساسیت من و آقا جواد بیشتر بود. بازتاب‌ها را که می‌بینم، برادر خود من هم دید. نقدی شده بود به آن‌ها که اگر یک مداح در این موقعیت قرار بگیرد،‌ چه کاری انجام می‌دهد. آیا می‌تواند از پس آن بربیاید،‌ یا از همان ابتدا کنار می‌کشد.

او همچنین درباره نحوه انتخاب بازیگران گفت: اولین و آخرین انتخاب ما آقای انصاری بود. گزینه‌های دیگری هم بودند، گپ‌هایی هم زده شد. به واسطه تغییر سرمایه‌گذاری که برای من اتفاق افتاد،‌ همچنان روی آقای انصاری تاکید داشتم. خانم مقدمی هم از همان ابتدا اولین انتخابم بود، چون می‌دانستم قدشان از آقای انصاری بلندتر است.

رضا خسروی، آهنگسار درباره موسیقی این فیلم گفت: در موسیقی فیلم سعی کردم به صحنه‌ها ضربه نزنم و موسیقی خودنمایی نداشته باشد.

ثنا نوروزبیگی درباره طراحی لباس فیلم «زهرمار» گفت: کار کردن در کنار اساتید برای من افتخار برانگیز بود و بیشتر یاد گرفتم.

رضویان درباره بازی زنده یاد محب اهری بیان کرد: فکر می‌کنم بعد از این فیلم هم در فیلم دیگری بازی کردند.

نوروزبیگی درباره هزینه ساخت فیلم گفت: هزینه تولید این فیلم حدود دو میلیارد و ششصد میلیون تومان شده است.

سیامک انصاری در مورد چگونگی ایفای نقشی متفاوت در این فیلم گفت: من خیلی با جواد رضویان تمرین داشتم. خیلی تلاش کردیم روی لحن و حرکات کار کنیم و در کل خیلی سختی کشیدم.

جواد رضویان درباره هدف فیلم و دغدغه‌اش گفت: هدف یک نقد اجتماعی بود و این‌که نشان دهیم فقر می‌تواند منجر به چه چیزهایی شود. چه فقر مالی چه فقر فرهنگی. این فیلم تلاش کرد این مورد را به تصویر بکشد.

رضویان در مورد شانس دریافت سیمرغ گفت: به هیچ وجه انتظار سیمرغ ندارم اما جشنواره کلا هیجان انگیز است و ما مدام در حال ترشح آدرنالین هستیم. خوشحالم از دوستان که اجازه دادند در اولین تجربه کارگردانی ام پا به جشنواره بگذارم.

رضویان در مورد انتظارش از مخاطب بعد از تماشای فیلم گفت: وقتی هر نقد اجتماعی‌ای ساخته می‌شود تلاش بر این است که یک آگاهی بخشی به جامعه صورت بگیرد. این جاهایی که ما در فیلم‌مان نشان دادیم وجود دارد و هست. من می‌توانم مستنداتش را هم به شما نشان بدهم. کمی حواس‌مان را جمع کنیم و اطراف‌مان را بهتر ببینیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *