عشق و لبخند و یک پایان شیرین

مترجم: آذین شریعتی

 

دنیای تصویرآنلاین-لونه شرفیگ که آخرین ساخته‌اش «محبت غریبه‌ها» پنج شنبه شب جشنواره برلین را افتتاح کرد، مردم آمریکای شمالی را برای آنچه فعالیت مستمر در امور خیریه می‌خواند، تحسین کرد.

فیلمساز دانمارکی در کنفرانس مطبوعاتی فیلم اخیرش که محصول مشترک با کشور کانادا است، در جشنواره فیلم برلین گفت: «از دیدن اینکه مردم عادی چطور خودشان را وقف نیازمندان می‌کنند تحت تاثیر قرار می‌گیرم. خصوصاً در چنین روز‌هایی که در تورنتو و شمال شرق آمریکا، همان جاهایی که ما فیلمبرداری کردیم، به شدت سرد است.»

کارگردان فیلم «درس‌آموزی» در ادامه اشاره کرد فیلم آخرش که با بازی  زو کازان، طاهر رحیم، آندرا رایزبرو، جی باروشل، بیلنای لندری جونز عصر پنج شنبه در جشنواره فیلم برلین برای اولین بار نمایش داده می‌شود، پر است از انسان‌هایی که هر کدام به روش خودشان برای زنده ماندن در سرمای زمستان نیویورک تقلا می‌کنند.

اما علیرغم تمام این سختی‌ها، کاراکتر‌های فیلم شرفیگ عشق و لبخند و محبت را در یکدیگر پیدا می‌کنند. شرفیگ می‌گوید با وجود پس‌زمینه تلخ فیلم او احساس می‌کرد «محبت غریبه‌ها» به یک پایان شیرین احتیاج دارد: «جهان جای خشنی است، اما برای این فیلم هر روزی که کار می‌کردیم می‌خواستیم فیلمی بسازیم که مخاطب با دیدن آن احساس امید و علاقه به جامعه بکند.»

جشنواره برلین از ۱۸ تا ۲۸ بهمن در حال برگزاری است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *