بهار آمد، آن مرد سپیدپوش نیامد

دنیای تصویرآنلاین- بیست و سوم اسفند ماه دو سال پیش علی معلم دارفانی را وداع گرفت. یادداشتی که در ادامه می خوانید،امید معلم صاحب امتیاز و سردبیر مجله دنیای تصویر در آخرین شماره این مجله  در سال ۹۷ که امروز منتشر شد، نوشته است.

+++

بهار دیگری در راه است؛ یک سال تلخ دیگر در نبود پدر که از بدی زمانه سالروز رفتن‌اش همیشه با بهار همراه است. آخرین تبریک عیدی که در مجله به یادگار گذاشت هم‌چنان در ذهن ما باقیست. همیشه از خود سوال می‌کنم چه حکمتی بود در رفتن‌اش که هنوز پس از گذر دو سال هم‌چنان درد نبودن‌‌اش در سینه‌های‌مان چنگ می‌زند. شاید تا بعد از مرگ پاسخی برای این پرسش نیابم اما شک ندارم که همگی‌مان براین باور هستیم که در شرایط فعلی سینما ضرورت حضورش از همیشه بیشتر حس می‌شود و صد افسوس که از نعمت همنشین شدن با او محروم هستیم. به قول خیام نیشابوری که می‌فرماید:
این قافله عمر عجب می‌گذرد / در یاب دمی که با طرب می‌گذرد
ساقی غم فردای حریفان چه خوری / پیش آر پیاله را که شب می‌گذرد
برایتان بهترین‌ها را آرزو دارم در سال پیش رو با وجود همه مشکلات و سختی‌هایی که هم‌اکنون داریم. اما نباید از یاد ببریم همان‌گونه که پدرم همیشه می‌گفت بزرگان زیادی برای این سرزمین دعا کردند که نزد خداوند جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند، پس بدون شک ایران ما روزی از همه این شرایط سخت عبور خواهد کرد. به امید آن‌که همگی ما روزگار خوبی در آینده این سرزمین داشته باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *