ایناریتو:من سیاستمدار نیستم

دنیای تصویرآنلاین- امروز جشنواره جهانی فیلم کن آغاز به کار کرد و کنفرانس مطبوعاتی داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره با حضور اصحاب رسانه برگزار شد. آلخاندرو گونزالس ایناریتو که ریاست داوران بخش اصلی را برعهده دارد در کنفرانس به سیاست ترامپ و دیواری که می‌خواهد در مرز مکزیک و آمریکا بکشد تاخت. او درحالی که از نتفلیکس تعریف کرد اما تلویحا به نتفلیکس  هم کنایه زد!

به گزارش ورایتی ایناریتو در ابتدای سخنان خود گفت:«من سیاستمدار نیستم. به  عنوان یک هنرمند به وسیله کارم و با قلبی گشاده می‌توانم آنچه که فکر می‌کنم حقیقت باشد، در فیلم‌هایم بیان کنم. گمان می‌کنم مشکل از اتفاقی است که دارد می‌افتد و آن نادانی است. مردم نمی‌دانند خیلی آسان می‌توان ریاکاری کرد.»

ایناریتو ادامه  داد که او تلاش کرد تجربه مهاجرت را با فیلم واقعیت مجازی خود «Carne Y Arena» به تصویر بکشد که دو سال پیش در کن به نمایش درآمد.

او با اشاره به زمان وقوع جنگ جهانی دوم  و در کنایه به ترامپ گفت:« ما اگر این تجربه را ادامه بدهیم می‌دانم ماجرا به کجا ختم می‌شود. فکر می‌کنیم  خودمان را سرگرم تکنولوژی و شبکه های اجتماعی کرده ایم. فکر می‌کنیم هر توئیت آجری از انزوا و آفریدن ارعاب و پارانویای فراوان است.»

ایناریتو بعد از ظهر روز سه شنبه همراه با دیگر داوران در جلسه شرکت کرده بود:یورگس لانتیموس، کلی رایکارد، پاوو پاولیکوفسکی، ال فانینگ و….

ایناریتو اولین مکزیکی است که ریاست داوران بخش اصلی جشنواره را برعهده گرفته است.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت:«اعتقاد کامل دارم که تماشا کردن فیلم دیدن  نیست. تماشا یک چیز است،  فیلم  دیدن چیز دیگری. سینما اختراع شد تا تجربه جمعی باشد.»

«من فکر نمی کنم غول‌های آنلاین کاملا بتوانند جایگزین تجربه فیلم‌بینی در سالن سینما شوند»

«من مخالف فیلم دیدن با آی پد، آیفون یا با کامپیوتر نیستم. اما می‌دانم تجربه یکسانی با فیلم دیدن در سالن سینما نیست.. نتفلیکس دارد کارش را عالی انجام می‌دهد. خیلی عالی است که آنها در تلویزیون مشغول فعالیت هستند. چرا به مردم حق انتخاب تجربه سینما رفتن را ندهیم؟»

ایناریتو درباره انگیزه خود برای پذیرش مسولیت ریاست داوران گفت:«ما یاد خواهیم گرفت.تغییر خواهیم کرد،مسلما متحول خواهیم شد و به عنوان فیلمساز رشد خواهیم کرد.یکی از دلایل پذیرش  این مسئولیت همین بود.چون می‌خواستم رشد کنم.»

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *