تارانتینو در آغوش کن!

 

دنیای تصویرآنلاین-«روزی روزگاری در هالیوود» ساخته کوئنتین تارانتینو با  هفت دقیقه تشویق ایستاده تماشاگران در جشنواره کن برای نخستین بار به نمایش درآمد و امروز نمایش این فیلم در جشنواره ادامه و کنفرانس مطبوعاتی آن برگزار خواهد شد.

پیش از نمایش فیلم تارانتینو با انتشار نامه‌ایی در فضای مجازی از تماشاگران فیلم خود در کن خواست تا داستان فیلم او را لو ندهند.

در مجموع واکنش و ریویوی منتقدان درباره «روزی روزگاری در هالیوود» مثبت است. با این حال درمورد پایان‌بندی فیلم اختلاف نظر وجود دارد.

از نکات بارزی که در فیلم مورد تحسین واقع شده می‌توان از طراحی صحنه،نقش آفرینی‌ها نام برد.

«روزی روزگاری در هالیوود» با نقش آفرینی لئوناردو دی کاپریو، مارگو رابی، برد پیت، آل پاچینو،داکوتا فانینگ،جیمز مارسدن، درباره  بازیگر تلویزیونی فراموش شده به نام  ریک دالتون(دی کاپریو) و بدلکار او کلیف  بوث( برد پیت) است که تلاش می‌کنند در شهر لس آنجلس سال ۱۹۶۹ شهرت بدست آورند. تارانتینو براساس فیلمنامه‌ای نوشته خودش «روزی روزگاری در هالیوود» را ساخته است.

دیوید رونی منتقد هالیوود ریپرتر  بر ظاهر فیلم تاکید می‌کند که در خدمت روایتی جسارت آمیز قرار گرفته است.

پیتر بردشاو در گاردین نمایش بصری فیلم را ستایش می‌کند.« کمدی سیاه تارانتینو «روزی روزگاری در هالیوود»، رستگاری پالپ فیکشنی را به  کابوس ریچارد منسون می‌برد:حیرت انگیز، هیجان انگیز است، فیلمبرداری جذابی  با سه رنگ اصلی نگاتیو از آبی آسمان تا غروب طلایی دارد.»

استیو پوند در سایت د رپ می‌نویسد: یک تارانتینوی متفکر که سقف کن را منفجر می‌کند.«روزی روزگاری در هالیوود» فیلمی بزرگ،گستاخ،مضحک، خیلی طولانی و زمین بازی بزرگی برای فیلمسازش است تا به فرهنگ عامه قدیم شیفتگی بیمارگونه (فتیش)داشته باشد و این انحراف لذت بخش را به هنر فیلمسازی بیاورد.

رابی کالینز از دیلی تلگراف داستان پریان فیلم را می‌ستاید و می‌نویسد:«روزی روزگاری در هالیوود» ادای دین تارانتینو به شهر لس آنجلس در دوران پیش از منسون ،مستی جهان ناب فیلم است.»

منتقد ونیتی فیر،ریچارد لاسون به بده بستان راحت زوج فیلم برد پیت ودی کاپریو اشاره می‌کند.

دیوید سکستان در ایونینگ استاندارد می‌نویسد فیلم به دوپاره تقسیم می‌شود.او در ادامه نقش آفرینی دی کاپریو و برد پیت را تحسین می‌کند.

جیسون گوربر از اسپلش فیلم می‌نویسد:نوشتن از فیلم تارانتینو بدون لو دادن بسیاری از نقاط قوت داستان چالش برانگیزتر است.«روزی روزگاری در هالیوود» فیلمی است که بیشتر قدرتش را از غافلگیری‌ها بدست می‌آورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *