جوکر، تارانتینو، انگل و سینمای ایران

در آستانه‌ی آغاز فصل پاییز، شماره‌ی دیگری از دنیای تصویر از راه رسید، شماره‌ای که از چندین پرونده کوچک و بزرگ درباره‌ی موضوعات روز و جذاب سینمایی تشکیل شده‌است.

به مناسب روز ملی سینما، پرونده مفصلی تدارک دیده شده با عنوان «حیات دوباره سینمای ایران بعد از انقلاب» که به مرور آثار و رویدادهای مهم چهل سال گذشته در سینمای ایران می‌پردازد. هم‌زمان با درخشش «جوکر» در جشنواره‌های سینمایی، تصویر روی جلد و گزارش ویژه‌ی این شماره به فیلم جدید تاد فیلیپس و سرگذشت بزرگترین شرور دنیای سرگرمی اختصاص دارد. بخش «مظنونین همیشگی» در این شماره به فیلم‌های مهم با موضوع و فضای خبرنگاری پرداخته و برداشت کوتاه هم درباره‌ی «مرد عنکبوتی: دور از خانه» و اسپایدرمن در آثار سینمایی است.

جدای از این، دو پرونده مهم دیگر شماره ۲۹۹ به دو فیلمساز برجسته و آثار متاخرشان اختصاص دارد: برداشت بلند با عنون «…و کوئنتین در هالیوود توقف کرد» درباره‌ی تارانتینو و «روزی روزگاری در هالیوود» است و «وقایع‌نگاری آدم‌های زیرزمینی» درباره‌ی «انگل» و بونگ جون هو. همچنین از گزارش اختصاصی جشنواره‌ی فیلم ونیز هم نباید غافل شد که همین هفته‌ی گذشته به پایان رسید.

شماره‌ جدید دنیای تصویر هم‌اکنون در روزنامه‌فروشی‌های سراسر کشور موجود است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *