اسکورسیزی دوباره به فیلم ها ابر قهرمانی حمله کرد/ سالن سینما شهر بازی شده!

دنیای تصویرآنلاین-مارتین اسکورسیزی نه تنها فیلم رکورددار مارول «انتقام جویان: پایان بازی» را ندیده،بلکه هیچوقت این فیلم را تماشا نمی کند. اسکورسیزی چندی پیش در جدیدترین مصاحبه خود با امپایر اعلام کرد دنیای سینمایی مارول را دوست ندارد.
او گفت که تلاش کرده این فیلمها را ببیند، اما فیلمهای مارول سینما نیستند.
“هرچه دقیق تر به آنها نگاه می‌کنم،با وجودی که خوش ساختند،بازیگران بهترین نقش آفرینی را دارند،اما فیلمهای مارول پارکهای تفریحی (شهر بازی )هستند.سینمای انسانی که تلاش می‌کند تجربیات انسانی و روانشناختی را به انسان دیگر انتقال بدهد،نیست.

در جشنواره جهانی فیلم لندن مارتین اسکورسیزی باری دیگر حرف‌های خود را درباره فیلم‌های ابرقهرمانی تکرار کرد.او که در جشنواره فیلم لندن حضور داشت عقیده دارد سالن های سینما باید بپاخیزند.مارتین اسکورسیزی حمله بیشتری به فیلم‌های ابرقهرمانانه در کنفرانس مطبوعاتی فیلمش «مردایرلندی» داشت و درباره فیلم‌های ابرقهرمانان چنین گفت:«این سینما نیست. چیز دیگری است. نباید با هجوم این فیلم ها روبه رو شویم.ما به سالن های سینمایی احتیاج داریم که بپا خیزد و فیلم‌هایی را نشان بدهد که فیلم‌های داستانگوهستند.سالن‌های سینما به شهر بازی تبدیل شده اند.خیلی هم خوب است اما از این جنبه به همه چیز هجوم نیاورند.خیلی هم خوب است که کسانی از دیدن این نوع فیلم‌ها لذت می‌برند. به هر جهت می‌دانم چه زحمتی برای این فیلم‌ها می‌کشند.کارشان را تحسین می‌کنم. اما سلیقه من نیست.به همین سادگی سلیقه من نیست.این فیلم‌ها تماشاگر دیگری را پدید می‌آورند که فکر می‌کنند سینما همین فیلم‌هاست.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *