ادامه واکنش‌ها به مارول/از کن لوچ تا جان فاورو

 

دنیای تصویرآنلاین-کن لوچ کارگردان بریتانیایی همسو با فرانسیس فورد کاپولا و اسکورسیزی به فیلم‌های ابرقهرمانانه حمله کرد و گفت که فیلم‌هایی که براساس کتاب مصور ساخته می شوند مانند همبرگر هستند و برای سود ساخته می شوند. لوچ می گوید فیلم‌های ابرقهرمانی کسل کننده هستند، ربطی به هنر سینما ندارند.
کارگردان «قوچ» می‌گوید:«آنها مانند کالاهایی چون همبرگر تولید می شوند،فیلم های ابرقهرمانی برای ارتباط برقرار کردن و به اشتراک گذاری تصورات ما نیستند.مساله ساخت کالایی است که برای کمپانی های بزرگ سود به همراه داشته باشد.»

از سوی دیگر جان فاورو  عقیده دارد که اگر اسکورسیزی و کاپولا نبودند امثال ما کارگردان نبودیم.
جان فاورو کارگردان «مرد آهنین» در آخرین مصاحبه خود با شبکه سی.ان.بی.سی درباره نظر مارتین اسکورسیزی و فرانسیس فورد کاپولا می‌گوید:«این آقایان قهرمانان من هستند.حق ابراز نظر دارند. اگر آنها مسیر فیلمسازی را هموار نمی کردند من نمی توانستم فیلم‌هایی را بسازم که الان کارگردانی می‌کنم. آنها منبع الهام بودند.این منبع الهام از فیلم Swinger شروع می شود.آنها می توانند هرنظری که دارند، بازگو کنند.» فاورو عقیده دارد که تغییر سریع چشم انداز دنیای سرگرمی سازی هم «عدم اطمینان زیاد» و «فرصت های فراوان» را پدید آورده است.

اما  جیمز گان فیلمسازی که «محافظان کهکشان/ Guardians of the Galaxy» را در کارنامه دارد و قرار است قسمت جدید این فیلم را بسازد، از مارول برای دومین بار دفاع کرد.گان واکنش خود را در صفحه شخصی اش چنین منتشر کرده است: خیلی از پدرخوانده های ما فکر می‌کردند فیلم‌های گنگستری شبیه هم هستند و اغلب این فیلم‌ها ر ا نفرت انگیز می‌خواندند. برخی از پدر پدرخوانده های ما نیز نسبت به فیلم‌های وسترن چنین نظری داشتند و باور داشتند فیلم‌های جان فورد،سام پکین پا و سرجئو لئونه، کاملا شبیه هم هستند.یادم می آید عموی بزرگم وقتی درباره جنگ ستارگان با او صحبت کردم گفت:«من وقتی اسم فیلم ۲۰۰۱ ( فیلم استنلی کوبریک)بود دیدمش،پسر کسل کننده بود!»ابرقهرمانان به سادگی ماجراجویی های گنگستری/کابوی/فضایی امروزه هستند.بعضی از فیلم‌های ابرقهرمانی افتضاح و برخی زیباند.مانند فیلم‌های وسترن و گنگستری( که به هر حال فیلم هستند)، همه قادر نخواهند بود این فیلمها را دوست داشته باشند؛حتی نوابغ.و مساله ای نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *