کدام فیلم کدام بازیگر؟!

دنیای تصویرآنلاین-براساس آمار رسمی منتشر شده ۱۵۱ اثر شامل ۱۱۵ فیلم سینمایی و ۳۶ مستند، متقاضی حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر شدند.

به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، با پایان مهلت ثبت نام آثار برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر، ۱۱۵ فیلم سینمایی به همراه ۳۶ فیلم مستند فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل کرده‌اند که در میان فیلم های سینمایی ۳۷ اثر به فیلمسازان اول اختصاص دارد.

بنابر اعلام سیمون سیمونیان مدیر دبیرخانه جشنواره کار ارزیابی آثار از نظر تطابق با مقررات آغاز شده و بعد از دهم آذر ماه (آخرین فرصت ارائه نسخه فیلم) بازبینی فیلم ها توسط هیات انتخاب آغاز خواهد شد.

سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر ۱۲ تا ۲۲ بهمن ماه سال جاری همزمان با گرامیداشت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به دبیری ابراهیم داروغه‌زاده برگزارمی شود.
اغلب پروژه‌های مهم سینمایی امسال فرم جشنواره را پر کرده اند. فیلم‌هایی مانند «خروج» ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا، «خورشید» ساخته مجید مجیدی، «خون شد» ساخته مسعود کیمیایی، «قاتل و وحشی» ساخته حمید نعمت الله، «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان، «درخت گردو» ساخته محمدحسین مهدویان، «آتابای» ساخته نیکی کریمی، «مست عشق» ساخته حسن فتحی و «لامینور» داریوش مهرجویی. حتی شنیده شده که کمال تبریزی برای فیلم آخرش با نام موقت «در کمال بیشعوری» فرم پرکرده است و این فیلم کماکان در سکوت خبری در حال فیلمبرداری است. «مست عشق» حسن فتحی فیلم پرسروصدای دیگری است که سرانجام متقاضی جشنواره فجر شده است. فیلمی که با حضور بازیگران مطرح ایرانی و ترک در حال ساخته شدن است .احتمالا فیلمسازان دیگری مانند هاتف علیمردانی، مجید برزگر، مجید توکلی، سعید ملکان و… فرم حضور در جشنواره را پر کرده اند. تنها درخبرها آمده بود که «لامینور» ساخته داریوش مهرجویی فرم حضور در جشنواره را پر نکرده است. این اخبار در حد گمانه زنی است و مسعود نجفی مدیر روابط عمومی سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام رسمی هرگونه فهرستی را رد کرد و
فهرست فیلم‌های مطرح شده در سایت‌ها را گمانه زنی رسانه ای دانست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *