اوج و فرود همکاری رابرت دنیرو و آل پاچینو روی پرده سینما

دنیای تصویرآنلاین-«مردایرلندی» ساخته مارتین اسکورسیزی جدیدترین همکاری رابرت دنیرو و آل پاچینو بر پرده سینما است. به همین بهانه نگاهی انداختیم به همکاری‌های پیشین دو ستاره قدیمی سینما.

کارنامه این دو بیش از پنجاه سال قدمت دارد و شامل نقش‌آفرینی‌های خاطره انگیز و فیلم‌های کلاسیک می‌شود. این رفقای خوب همکاری‌های مشترک اندکی در این پنجاه سال داشته‌اند که با «پدرخوانده ۲» شروع شد که اتفاقا فیلمی گانگستری بود و چهارمین و آخرین همکاری‌شان نیز داستان خانواده‌های مافیایی را در آمریکا روایت می‌کند.
در «مرد ایرلندی» برای نخستین بار جو پشی، مارتین اسکورسیزی، آل پاچینو و رابرت دنیرو با یکدیگر همکاری کرده‌اند

بهترین همکاری‌ها:

«پدرخوانده۲»:دنیرو و پاچینو در این فیلم سکانس مشترکی ندارند. دنیرو نقش ویتو کورلئونه جوان را در فیلم فرانسیس فورد کاپولا ایفا کرد و ما فرارش را از سیسیل به نیویورک دنبال می‌کنیم. به هر حال مایکل( آل پاچینو) درگیر موفقیت‌های خود است و رسما جای پدرش می نشیند.

«مخمصه»ساخته مایکل مان:در فاصله بیست و یکسال میان تولید «پدرخوانده ۲» و «مخمصه» دنیرو و آل پاچینو جایگاه خود را در تاریخ سینما ثبیت کردند و به گمان بسیاری از کارشناسان به بهترین بازیگران هالیوود تبدیل شدند.وینسنت هانا(پاچینو) یکی از بهترین کارآگاهان است و نیل مک کالی(دنیرو) دزدی زبردست است. این دو بازیگر تنها شش دقیقه مقابل یکدیگر در این فیلم حضور پیدا می کنند.

«مرد ایرلندی»:بهترین نقش آفرینی رابرت دنیرو و آل پاچینو در بیست ساله اخیر(قرن بیست و یکم) در ۲۱۰ دقیقه به تماشاگر عرضه می‌شود.رابطه فرانک شیران(دنیرو) و جیمی هافا(پاچینو) مرکز فیلم است.

بدترین همکاری:
«قتل عادلانه» ساخته جان اونت:پس از «مخمصه» سیزده سال دنیرو و آل پاچینو منتظر ماندند تا باری دیگر در فیلمی مقابل هم قرار بگیرند. انتظارها و هیجان‌ها نسبت به «قتل عادلانه» بالا بود.اما فیلم که در ژانر جنایی بود، نومیدکننده از آب در آمد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *