«جوکر» پیشتاز نامزدهای بفتا

دنیای تصویرآنلاین- اسامی نامزدهای هفتاد و سومین دوره جوایز بفتا که  سالانه برگزار می‌شود و بانی آن آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا است اعلام شد. «جوکر» پیشتاز نامزدهای این دوره جوایز بفتا است. در این فهرست “بابابزرگ عاشق‌پیشه” به کارگردانی مریم مهاجر در رشته بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی نامزد شده است.

فهرست نامزدها در رشته های اصلی به شرح زیر است:

بهترین فیلم:  ۱۹۱۷ ؛ایرلندی ،جوکر،روزی روزگاری در هالیوود، انگل

بهترین فیلم بریتانیایی:  ۱۹۱۷،طعمه (Bait) ، برای سما” (For Sama) ،راکت‌من،  دو پاپ

بهترین کارگردان: سام مندس(۱۹۱۷) ، مارتین اسکورسیزی(ایرلندی) ،تاد فیلیپس(جوکر)، کوئنتین تارانتینو(روزی روزگاری در هالیوود)؛ بونگ جون هو(انگل)

بهترین بازیگر مرد: لئوناردو دی‌کاپریو(روزی روزگاری در هالیوود)؛ آدام درایور(داستان ازدواج)؛ تارون اجرتن(راکت‌من)؛ واکین فینیکس(جوکر) جاناتان پرایس(دو پاپ)

بهترین بازیگر زن: جسی باکلی(رز وحشی)؛ اسکارلت جوهانسن(داستان ازدواج)؛سیرشا رونان(زنان کوچک)؛رنی زلوگر(جودی)؛ شارلیز ترون(خبر تکان‌دهنده)

بهترین بازیگر مرد مکمل: تام هنکس(یک روز زیبا در محله)؛ آنتونی هاپکینز(دو پاپ)؛ آل پاچینو(ایرلندی)؛ جو پشی(ایرلندی)؛ برد پیت(روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین بازیگر زن مکمل: لورا درن(داستان ازدواج)؛ اسکارت جوهانسن(جوجو خرگوش)؛ فلورنس پیو(زنان کوچک) مارگو رابی(خبر تکان‌دهنده) مارگو روبی(روزی روزگاری در هالیوود)

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی: کرم کتاب (Booksmart) نوشته امیلی هالپرن، سارا هاسکینز، سوزانا فوگل و کیتی سیلبرمن ؛وضعیت بغرنج/چاقو کشی نوشته رایان جانسن ؛داستان ازدواج نوشته نوا بامباک ؛روزی روزگاری در هالیوود نوشته کوئنتین تارانتینو ،انگل نوشته بونگ جون هو و هان جین وون

بهترین فیلمنامه اقتباسی:  ایرلندی نوشته استیون زیلیان ،جوجو خرگوش” نوشته تایکا وایتیتی ،جوکرنوشته تاد فیلیپس و اسکات سیلور ؛زنان کوچک نوشته گرتا گرویگ ،دو پاپ نوشته آنتونی مکارتن

بهترین فیلم اول یک نویسنده یا کارگردان یا تهیه‌کننده بریتانیایی:  طعمه، برای سما،میدن (Maiden)، فقط تو (Only You ؛ Retablo

بهترین فیلم غیر انگلیسی‌زبان: .وداع (امریکا) ،برای سما (محصول مشترکبریتانیا؛آمریکا وسوریه)، رنج و افتخار (اسپانیا) ؛ انگل(کره جنوبی) ؛پرتره یک بانو در آتش (فرانسه)

بهترین فیلم انیمیشن:  یخ‌ زده ۲، کلاوس، یک فیلم شان گوسفنده: فارماگدون ؛داستان اسباب‌بازی ۴

ستاره نوظهور (جایزه تماشاگران): آکوافینا ، جک لودن ،کیتلین دیور، کلوین هریسن جونیر ، مایکل وارد

بهترین مستند:  کارخانه آمریکایی ؛آپولو،دیه گو مارادونا؛ برای سما، هک بزرگ

 

بهترین فیلمبرداری:  ۱۹۱۷، ایرلندی، جوکر،فورد در برابر فراری،فانوس دریایی

بهترین موسیقی: ۱۹۱۷، جوجو خرگوش،جوکر،زنان کوچک،جنگ‌های ستاره‌ای: ظهور اسکای‌واکر

بهترین تدوین:  ایرلندی ،جوجو خرگوش،جوکر؛فورد در برابر فراری،روزی روزگاری در هالیوود

بهترین طراحی صحنه:  ۱۹۱۷،ایرلندی،جوجو خرگوش ،جوکر، روزی روزگاری در هالیوود

بهترین طراحی لباس:  ایرلندی،جوجو خرگوش،جودی،زنان کوچک،روزی روزگاری در هالیوود

بهترین چهره‌پردازی و مو:  ۱۹۱۷،خبر تکان‌دهنده، جوکر؛جودی؛راکت‌من

بهترین جلوه‌های ویژه تصویری: ۱۹۱۷،انتقامجویان: آخر بازی،ایرلندی، شیرشاه؛جنگ‌های ستاره‌ای: ظهور اسکای‌واکر

بهترین صدا:  ۱۹۱۷،جوکر؛فورد در برابر فراری، راکت‌من،جنگ‌های ستاره‌ای: ظهور اسکای‌واکر

بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی:  آذربه کارگردانی میریام رجا ،ماهی ،کمالی؛ یادگیری اسکیت‌بازی در یک منطقه جنگی ،اگر ،دام

بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی:  بابابزرگ عاشق‌پیشه به کارگردانی مریم مهاجر؛ در چکمه های او ،قایق جادویی

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *