اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر۳۸ اعلام شد

اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ (مسابقه اصلی) سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، اسامی فیلم‌های راه یافته به بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر بلافاصله پس از پایان جلسه هیأت انتخاب این دوره جشنواره، توسط «ابراهیم داروغه‌زاده» دبیر جشنواره به طور زنده اعلام شد.اما «قاتل و وحشی» به کارگردانی حمیت نعمت الله از گردونه رقابت خارج شد.

دبیرخانه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر اعلام کرد: خارج شدن فیلم سینمایی «قاتل و وحشی» به کارگردانی «حمید‌نعمت‌الله» از بررسی هیات انتخاب بخش سودای سیمرغ این دوره جشنواره، به دلیل برخی مشکلات مالکیتی پیرامون این فیلم و براساس نظر معاونت نظارت و ارزشیابی و خانه سینما (مکاتبات پیوست) به عنوان مراجع ذیصلاح موضوع تهیه‌کنندگی و مالکیتی فیلم است.

بر این اساس، از آنجا که شرکت در جشنواره و نمایش فیلم از حقوق صاحبان فیلم است و باید توسط فرد واجد‌شرایط صورت گیرد و در خصوص این فیلم، اختلافات مالکیتی وجود دارد، دبیرخانه جشنواره باتوجه به لزوم رعایت قانون و احترام به حقوق صاحبان حق، تا حل مشکل فیلم از اعلام‌نظر درباره فیلم خودداری می‌کند.
دبیرخانه جشنواره فیلم فجر اعلام می‌کند که این آمادگی را دارد در صورت حل مشکل فیلم در زمان مقرر، و به لحاظ طی شدن سایر مراحل حضور و به احترام دست‌اندرکاران ساخت فیلم، بادعوت مجدد از هیأت‌انتخاب نسبت به اعلام‌نظر در خصوص شایستگی حضور فیلم و افزودن این فیلم به بخش مسابقه، اقدام نماید.

۲۲ فیلم زیر توسط هیأت انتخاب سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر متشکل از: محمد احسانی، محمود اربابی، همایون اسعدیان، یلدا جبلی، رضا درستکار، سید محمود رضوی و حسین کرمی برای رقابت در بخش سودای سیمرغ (مسابقه سینمای ایران) این دوره جشنواره انتخاب شده‌اند:

۱- آبادان یازده ۶۰، کارگردان: مهرداد خوشبخت، تهیه‌کننده: حسن کلامی

۲- آتابای، کارگردان: نیکی کریمی، تهیه‌کننده:نیکی کریمی

۳- آن شب، کارگردان: کوروش آهاری، تهیه‌کننده: محمد درمنش

۴- ابر بارانش گرفته، کارگردان: مجید برزگر، تهیه‌کننده: مجید برزگر

۵- پوست، کارگردان: بهمن ارک، بهرام ارک، تهیه‌کننده: محمدرضا مصباح

۶- تومان، کارگردان: مرتضی فرشباف، تهیه‌کننده: سعید سعدی

۷- خروج، کارگردان: ابراهیم حاتمی‌کیا، تهیه‌کننده: حبیب‌اله والی‌نژاد

۸- خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری، کارگردان: پیمان قاسم‌خانی، تهیه‌کننده: محسن چگینی

۹- خورشید، کارگردان: مجید مجیدی، تهیه‌کننده: امیر بنان، مجید مجیدی

۱۰- خون شد، کارگردان: مسعود کیمیایی، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

۱۱- درخت گردو، کارگردان: محمدحسین مهدویان، تهیه‌کننده: سیدمصطفی احمدی

۱۲- دوزیست، کارگردان: برزو نیک‌نژاد، تهیه‌کننده: سعید خانی

۱۳- روز بلوا، کارگردان: بهروز شعیبی، تهیه‌کننده: محمدرضا تخت‌کشیان

۱۴- روز صفر، کارگردان: سعید ملکان، تهیه‌کننده: سعید ملکان

۱۵- سه کام حبس، کارگردان: سامان سالور، تهیه‌کننده: ساسان سالور

۱۶- سینما شهر قصه، کارگردان: کیوان علی‌محمدی، علی‌اکبر حیدری، تهیه‌کننده: کیوان علی‌محمدی

۱۷- شنای پروانه، کارگردان: محمد کارت، تهیه‌کننده: رسول صدرعاملی

۱۸- عامه پسند، کارگردان:سهیل بیرقی، تهیه‌کننده: سهیل بیرقی

۱۹- قصیده گاو سفید، کارگردان: بهتاش صناعی‌ها، تهیه‌کننده: سیدغلامرضا موسوی

۲۰- مردن در آب مطهر، کارگردان: نوید محمودی، تهیه‌کننده: جمشید محمودی

۲۱- مغز استخوان، کارگردان: حمیدرضا قربانی، تهیه‌کننده: حسین پورمحمدی

۲۲- من می‌ترسم، کارگردان: بهنام بهزادی، تهیه‌کننده: بهنام بهزادی

همچنین فیلم‌های رزرو  به ترتیب اولویت عبارتند از:
۱- پسرکشی، کارگردان: محمدهادی کریمی، تهیه‌کننده: محمدهادی کریمی
۲-زنبور کارکر، کارگردان: افشین صادقی، تهیه‌کننده: افشین صادقی
۳-بی صدا حلزون، کارگردان: بهرنگ دزفولی‌زاده، تهیه‌کننده: مرتضی شایسته
۴-عروسی مردم، کارگردان: مجید توکلی، تهیه‌کننده: علی سرتیپی
۵-عنکبوت، کارگردان: ابراهیم ایرج زاد، تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *