از «یلدا» تا فیلمی از رائول رویز

دنیای تصویرانلاین- فیلم‌های بخش فورم جشنواره جهانی فیلم برلین اعلام شد. از میان سی و پنج فیلمی که در این بخش به نمایش درخواهد آمد بیست و پنج عنوان برای اولین بار روی پرده سینما ظاهر می شوند.فیلم افتتاحیه این بخش فیلمی از رائول رویز فقید و همسرش والریا سارمینتوس به نام «تانگوی بیوه و آیینه تحریفش» است.این فیلم سال ۱۹۶۷ در شیلی فیلمبرداری شد.

اما رویز پس از خروج از شیلی نتوانست این فیلم را کامل کند حالا بیوه او سارمینتوس این فیلم را کامل کرده است.این فیلم می‌توانسته نخستین فیلم رویز ۲۷ ساله باشد که سال ۲۰۱۱ درگذشت.از اتحاد جماهیر شوروی فیلمهای کلاسیکی مانند «شادی» ساخته الکساندر مدودکین نام برد.فیلم‌های شاخص فمینیستی مانند «فیلم زنان» کاری از گروه ریل. یا مستندهایی درباره جنبش مدنی آمریکا«قتل فرد همپتون» ساخته هوارد الک در این بخش به نمایش درخواهند آمد.در این بخش از ایران فیلم نامور ساخته نادر ساعی ور حضور دارد.
جشنواره جهانی فیلم برلین از بیستم فوریه تا اول ماه مارس در شهر برلین برگزارخواهد .

هفتادمین جشنواره فیلم برلین فهرست دو بخش پانوراما و فروم اکسپند خود را نیز تکمیل کرد که در این دو بخش نیز فیلمی از سینمای ایران حضور ندارند. تاکنون حضور فیلم های «نامو» ساخته نادر ساعی ور، «احساس سختی نیست» ساخته فراز شریعت و محصول آلمان و «پری» ساخته سیامک اعتمادی و محصول مشترک یونان فرانسه،هلند،بلغارستان انتخاب شده اند. این جشنواره تنها فیلم های دو بخش مسابقه و نسل را باید اعلام کند و شنیده ها حاکی از حضور یک یا دو فیلم ایرانی در این دو بخش است. هفتادمین جشنواره فیلم برلین از یکم تا یازدهم اسفند در شهر برلین آلمان برگزار خواهد شد.

فیلم یلدا ساخته مسعود بخشی نیز در بخش نسل در جشنواره برلین به نمایش درخواهد آمد. این فیلم سال گذشته در جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *