ایناریتو و واقعیت مجازی

دستاوردهای فناوری می‌توانند هر صنعت و حرفه‌‌ای را زیر و رو کند. حتی نمایش و قصه‌گویی. البته اگر فناوری در دست کسانی قرار بگیرد که راه‌های خلاقانه برای استفاده از آن را کشف کنند. مانند همان اتفاقی که در دهه‌های گذشته برای فناوری سی‌جی‌آی، موشن کپچر و نمایش سه‌بعدی فیلم‌ها افتاد.

برگ برنده‌ی جدید دنیای سرگرمی و نمایش فناوری VR یا وقعیت مجازی است. کافی است هدستی را بر سر بگذارید تا دنیا را از دید یک شخصیت دیگر  و با آزادی گردش ۳۶۰ درجه تجربه کنید. امسال آثار جذاب زیادی به صورت VR عرضه خواهد شد. از بازی بتمن گرفته تا فیلمی که دیوید اس گویر به صورت VR بر اساس شخصیت دارث ویدر می‌سازد. «عیسی: داستان مسیح» هم فیلم دیگری است که سعی کرده تا از این فناوری برای نمایش مصلوب شدن حضرت مسیح استفاده کند. اما حالا نوبت آلخاندرو گونزالس ایناریتو است تا در ادامه تجربیات سینمایی متفاوتش از VR استفاده کند.

بعد از تجربه‌های موفق «بردمن» و «از گور برگشته»، آلخاندرو گونزالس ایناریتو و امانوئل لوبزکی به سراغ یک پروژه وی.آر می‌روند. این پروژه واقعیت مجازی فیلم کوتاهی است که داستان آن به وضعیت پرتنش پناهجویان غیرقانونی در مرز مکزیک و آمریکا مربوط می‌شود. با استفاده از فناوری جدید واقعیت مجازی، ایناریتو سعی دارد تا یک موقعیت انسانی ملتهب را به ملموس‌ترین شکل ممکن روایت کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *