ملاقات با بانوی داغدار

میلاد علیزاده

کمپانی فاکس سرچلایت نخستین پوستر و تیزر را از «جکی» منتشر کرد. جکی به کارگردانی پابلو لارائین و  با بازی ناتالی پورتمن در نقش ژاکلین کندی بانوی اول آمریکا و همسر جان اف کندی به پیامدهای یکی از رویدادهای مهم قرن بیستم می‌پردازد. یعنی ترور کندی و مشکلاتی که پس از مرگ او برای همسرش رخ داد.

پورتمن که آخرین بار با «قوی سیاه» دارن آرونوفسکی درخشید و جایزه اسکار را  نصیب خود کرد، این بار هم با نقش ژاکلین کندی توجه رسانه‌ها را به خودش جلب کرده و پیش‌بینی می‌شود که جزو مدعیان اصلی جوایز بازیگری امسال هم باشد. نقدهای اولیه مثبتی که فیلم کسب کرده و هم‌چنین حضور فیلم در جشنواره ونیز و کسب جایزه بهترین فیلمنامه، احتمال حضور پررنگ «جکی» در فصل جوایز را بیشتر می‌کند.

کارگردان فیلم پابلو لارائین شیلیایی در آثار قبلی خود یعنی «نه»، «تپه» و «نرودا» هم به سراغ موضوعات ملتهب سیاسی رفته بود و در اولین تجربه‌ی بزرگ بین‌المللی‌اش زندگی یکی از شخصیت‌های مشهور تاریخ آمریکا را دستمایه‌ی کار خود قرار داده است.

منتقد ایندی‌وایر با ستایش فیلم، «جکی» را بهترین اثری می‌داند که درباره‌ی ترور کندی ساخته شده و بازی چندلایه و برجسته ناتالی پورتمن را هم مورد تمجید قرار داده است. هرچند نیمه‌ی انتهایی فیلم را در مقایسه با شروع آن ضعیف‌تر می‌داند.

«جکی» بعد از نمایش موفق در جشنواره‌های ونیز و تورنتو، از دوم دسامبر ۲۰۱۶ در سینماهای ایالات متحده به روی پرده می‌رود.

پوستر رسمی فیلم را در دنیای تصویر آنلاین ببینید.

JACKIE_1Sheet_ONLINE_4R2_MoreRed.indd

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *