موج بازسازی در دیزنی ادامه دارد

مسلما دنیایی که در طول دهه‌های گذشته در استودیوی والت دیزنی خلق شده، گنجینه‌ای است که به این زودی‌ها تمام نمی‌شوند و نسل‌های متولانی از آن لذت خواهند برد. در سال‌های اخیر دیزنی به فکر بازسازی انیمیشن‌های کلاسیک خود افتاد. «آلیس در سرزمین عجایب»، «ملیفیسنت»، «سیندرلا»، «کتاب جنگل» و حالا «دیو و دلبر». اما این موج در سال‌های آینده با قدرت بیشتری ادامه پیدا خواهد کرد.

کمتر از ده روز است که تولید نسخه‌های لایو-اکشن یا زنده از انیمیشن‌های «شیر شاه» به کارگردانی جان فاورو و  هم‌چنین «مولان» تایید شده و حالا خبر رسیده که فیلم «علاءالدین» هم در راه است.

در حالی که مشخص شده آنگ لی کارگردان بزرگ تایوانی پیشنهاد دیزنی برای ساخت «مولان» را رد کرده، دیزنی هم‌چنان برای بازخوانی داستان دختر دلاور چینی به دنبال یک کارگردان آسیایی است.

از سویی دیگر گای ریچی به زودی برای ساختن «علاءالدین» مشغول کار می‌شود. گفته می‌شود که ریچی قرار نیست  داستان علاءالدین را به شیوه‌ای سرراست و کلاسیک بسازد و به سبک معمول فیلم‌های خودش با روایتی غیرخطی و نامتعارف سر و کار خواهیم داشت. در ماه‌های آینده  اقتباس جدید و متفاومت ریچی از افسانه «شاه آرتور» نیز به نمایش در می‌آید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *