مرگ در معبد جوکر

شخصیت جوکر فراتر از یک شرور معمولی در کامیک‌های ابرقهرمانی یکی از پیچیده‌ترین شخصیت‌های خیالی خلق شده در قرن اخیر و شاید در تاریخ ادبیات است که ایفا کردن آن نقش هرکسی نیست. خیلی‌ها اعتقاد دارند که زمان تولید «شوالیه تاریکی» تلاش هیث لجر برای غرق شدن هرچه بیشتر در نقش جوکر موجبات مرگ زودهنگامش را فراهم آورد.

یکی از نزدیکان هیث لجر اخیرا در گفتگویی که به صورت ناشناس با بخش شایعات نیویورک پست داشته، اعلام کرده لجر در زمان ساخت «شوالیه تاریکی» آپارتمانش در منهتن را تبدیل کرده بود به معبد جوکر. کل خانه با تصاویر و اسناد مربوط به بتمن و جوکر پوشیده شده و فایل‌های صوتی متعددی از تمرینات لجر و انواع خنده‌های جوکر موجود بود. همه چیز را با دقت مطالعه و طبقه‌بندی شده و حتی موقع پیدا کردن جسد لجر هم خانه‌اش پر بوده از وسایل و ابزارهای مربوط به بتمن و جوکر.

جک نیکلسون که «بتمن» ساخته‌ی تیم برتون نقش جوکر را بازی کرده بود، بعدها اشاره داشت که به لجر توصیه کرده که فاصله‌اش را با نقش حفظ کند و تا سلامت روانی‌اش به خطر نیافتد. جرد لتو هم که سال گذشته ایفای این نقش را در «جوخه انتخار» و دنیای سینمایی دی‌سی بر عهده گرفت، به دلیل پایبندی‌اش به شیوه‌ی متد ااکتینگدر طول ساخت فیلم موجب آزار و اذیت دیگر بازیگران شده بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *