ظرفیت جشنواره تکمیل است

پنج فیلم دیگر به بخش مسابقه اضافه و فیلم‌های بخش چشم‌انداز و مستند جشنواره فجر سی و پنجم هم اعلام شد تا امسال با نمایش ۵۵ فیلم یکی از شلوغ‌ترین جشنواره‌های ممکن را در پیش داشته باشیم.

همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد تعدادی از آثار مهم و قابل بحث امسال به بخش مسابقه یا چشم‌انداز راه پیدا کردند تا در ترکیب کلی جشنواره قرار بگیرند. فیلم‌هایی چون «خوب، بد، جلف»، «آباجان»، «ماجان»، «فصل نرگس» و «شعله ور».

هم‌چنین در بخش مواد تبلیغی فیلم‌ها هم حسین جعفریان، ساعد مشکی، جواد جلالی، ژیلا ایپک‌چی و بهروز شعیبی  داوری آثار را بر عهده دارند. از تورج منصوری و فرهاد توحیدی هم در افتتاحیه جشنواره تقدیر به عمل خواهد آمد و دو چهره دیگر نیز به بزرگداشت‌های جشنواره امسال اضافه خواهند شد.

با این حساب باید منتظر باشیم تا ظرف روزهای آینده اسامی هیئت داوران جشنواره‌ی امسال هم و برنامه‌ها برای فروش بلیت فیلم‌ها در تهران و شهرهای دیگر هم اعلام شود.

فهرست کامل فیلم‌های حاضر در سه بخش سی و پنجمین جشنواره فجر به شرح زیر است.

بخش مسابقه سینمای ایران:

مادری (رقیه توکلی)

ایتالیا ایتالیا (کاوه صباغ‌زاده)

انزوا (مرتضی علی‌عباس میرزایی)

نگار (رامبد جوان)

سد معبر (محسن قرایی)

چراغ‌های ناتمام (مصطفی سلطانی)

ماه گرفتگی (مسعود اطیابی)

یک روز به خصوص (همایون اسعدیان)

کمدی انسانی (محمد هادی کریمی)

ویلایی‌ها (منیر قیدی)

گشت ۲ (سعید سهیلی)

سوفی و دیوانه (مهدی کرم‌پور)

رگ خواب (حمید نعمت‌الله)

پشت دروازه بهشت (علی نوری اسکویی)

اسرافیل (آیدا پناهنده)

فراری (علیرضا داوودنژاد)

ماجرای نیمروز (محمدحسین مهدویان)

بدون تاریخ، بدون امضا (وجید جلیلوند)

سارا و آیدا (مازیار میری)

زیر سقف دودی (پوران درخشنده)

خفگی (فریدون جیرانی)

پشت دیوار سکوت ( مسعود جعفری جوزانی)

آذر (محمد حمزه‌ای)

قاتل اهلی (مسعود کیمیایی)

تابستان داغ (ابراهیم ایرج زاد)

بیست و یک روز بعد (محمدرضا خردمندان)

شماره ۱۷ سهیلا (محمود غفاری)

خوب، بد، جلف (پیمان قاسمخانی)

آباجان (هاتف علیمردانی)

فصل نرگس (نگار آذربایجانی)

ائو (اصغر یوسفی نژاد)

کوپال (کاظم ملایی)

بخش چشم‌انداز سینمای ایران:

آزاد به قید شرط (حسین شهابی)

اشنوگل (علی حاجتمند و علی سلیمانی سرندی)

امپراتور جهنم (پرویز شیخ طادی)

ایستگاه اتمسفر (مهدی جعفری)

ترومای سرخ (اسماعیل میهن دوست)

خانه دیگری (بهنوش صادقی)

دریاچه ماهی (مریم دوستی)

دعوتنامه (مهرداد فرید)

شعله‌ور (حمید نعمت‌الله)

ماجان (رحمان سیفی آزاد)

یادم تو را فراموش (علی عطشانی)

بخش مستند:

صفر تا سکو (سحر مصیبی)

آبی کمرنگ (آرش لاهوتی)

آوانتاژ (محمد کارت)

بزم رزم (سید وحید حسینی)

رئیس الوزراء (سید محمدرضا هاشمیان)

ناپدید (فرحناز شریفی)

فوق ماراتن (سعید کشاورز)

انحصار ورثه (محمدعلی شعبانی)

منهمین دایره بیستم (حسام اسلامی)

آهستگی (یاسر خیر)

کویرس سوریه کوچک (سعید صادقی)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *