سیلیکون ولی هم علیه ترامپ است

دامنه‌ اعتراضات به قانون دانلد ترامپ برای ممنوعیت ورود مسلمانان و دیوار کشیدن در مرز مکزیک هرروز دارد به سطح و گروه‌های تازه‌ای افزایش پیدا می‌کند و بعد از دنیای رسانه و سینما  این بار نوبت نخبه‌های سیلیکون ولی و غول‌های صنعت آی‌تی است که تصمیم رئیس‌جمهور را زیر سوال ببرند.

طی ساعات گذشته و بعد از واکنش مارک زاکربرگ،  دیگر چهره‌های سرشناس و موثر دنیای امروز مانند تیم کوک (اپل)، ایلان ماسک (تسلا)، جف بزوس (آمازون)، سرگئی برین (گوگل)، رید هستینگز (نتفلیکس)، جک دورسی (توئیتر) و… به قانون ترامپ اعتراض کرده اند و خیلی‌ از کمپانی‌ها مانند مایکروسافت، دراپ باکس، اوبی، اوبر و اینتل هم رسما واکنش نشان داده اند. هم‌چنین هزاران نفر از کارکنان  گوگل هم  در اعتراض به این قانون در سن‌فرانسیسکو و نیویورک دست به تظاهرات زده اند.

این قانون جدید روی زندگی بخش اعظمی از کارکنان گوگل و دیگر غول‌های تکنولوژی که جزو مهاجران مسلمان هستند تاثیر منفی می‌گذارد و چرخه‌ی اقتصادی قلب آی‌تی دنیا را با ضررهای  هنگفتی مواجه خواهد کرد.

سرگرئی برین در پیغام خود نوشته که «من امروز اینجا هستم چون یک پناهجو بودم.»

تیم کوک مدیرعامل اپل هم در پیامی نوشته: «این سیاستی نیست که ما از آن حمایت کنیم. به قول دکتر مارتین لوترکینگ، شاید ما با قایق‌های متفاوتی آمده باشیم ولی الان همه سوار یک کشتی هستیم.»

فراتر از دنیای آی‌تی غول‌های صنعتی بزرگ دیگری مانند استارباکس و نایکی هم علیه این تصمیم ترامپ موضع گرفته اند.

باید دید که موج این فشار عمومی و رسانه‌ای به کجا خواهد رسید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *