خطر غرق شدن دزدان دریایی کارائیب!

«دزدان دریایی کاراییب: مرده‌ها قصه نمی‌گویند» پنجمین فیلم از مجموعه دزدان دریایی کاراییب در آخر هفته اولش بیش از ۷۷ میلیون فروش کرده. و تا انتهای آخر هفته حدود سی‌صد میلیون دلار در جهان فروش خواهد کرد.

 فروش اولین آخر هفته‌ی «مرده‌ها قصه نمی‌گویند» از تمام فیلم‌های دیگر مجموعه به غیر از اولین فیلم کمتر بوده است. اولین فیلم «دزدان دریایی کاراییب: نفرین مروارید سیاه» در اولین آخر هفته ۴۶ میلیون دلار و «دزدان دریایی کاراییب: بر امواج غریب» ۹۰ میلیون دلار فروش داشته است.

واکنش منتقدان به فیلم به طور کل متوسط بوده است. منتقدان به این نکته اشاره کردند که «دزدان دریایی کاراییب: مرده‌ها قصه نمی‌گوید» هر چند از فیلم قبلی بهتر است اما به طور کل تفاوت زیادی با دیگر آثار مجموعه ندارد.

اتفاق جدید نسبت به فیلم قبلی حضور کوتاه الیزابت سوان (کایرا نایتلی) و ویل ترنر (اورلاندو بلوم) در این فیلم است. نکته‌ی دیگر که عموم منتقدان به آن توجه کرده‌اند کارگردانی قابل قبول سپن سندبرگ و یواخیم رانینگ است که به عنوان یکی از ویژگی‌های مثبت فیلم نام برده شده. طبق نظر منتقدان بزرگترین مشکل فیلم داستان و فیلمنامه است که به نقل از گاردین هنوز در حد شبحی از ایده باقی مانده. جانی دپ هم همان کاری را که در فیلم‌های دیگر انجام داده انجام می‌دهد و چیز جدیدی به نقش اضافه نکرده.

توتال فیلم، اینترتیتمنت ویکلی، ایندی وایر از فیلم به عنوان اثری متوسط رو به بالا و یک فیلم خانوادگی نام برده‌اند. ازطرفی پلی لیست، گاردین و هالیوود ریپورتر اثر را قابل توجه ندانسته‌اند. بخشی از واکنش‌های رسانه‌ها را در ادامه مرور می‌کنیم.

توتال فیلم: همه چیز درست و به یاد ماندنی است وهمه کاراکترها به اندازه کافی فضا برای درخشش دارند.

تلگراف: داستان پیش‌زمینه‌ی فیلم به اندازه کافی موثر نیست از طرفی پر از شخصیت‌‌‌هایی است که دلیل درست و حسابی برای حضورشان وجود ندارد.

نیویورک تایمز: لذت دیدن فیلم ناچیز است. هرچه که انجام می‌دهد کاملاً مخالف سرگرمی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *