پل توماس اندرسن پشت دوربین فیلمبرداری

پل توماس اندرسن تقریباً در تمام طول فعالیت حرفه‌ای خود نام‌های بزرگی چون رابرت السویت و میهای مالمیر جونیور را برای تصویربرداری آثارش به کار گرفته است.

 او چندی پیش در مصاحبه‌ای گفته بود که همیشه از کار این تصویربردارها یادداشت‌برداری کرده و در حال حاضر توانایی شخصی‌اش در تصویربرداری کاملاً مطابق میلش به روز شده است. حالا ایندی‌وایر منتشر کرده که اندرسن برای فیلم جدیدش «ریسمان شبح» که آخرین فیلم دنیل دی-لوئیس محسوب می‌شود علاوه بر فیلم‌نامه تصویربرداری کار را نیز به عهده خواهد داشت.

 متیو مبین، تهیه‌کننده کارکشته  فیلم جدید اندرسن که پیش از این آثاری چون «مرد مورچه‌ای» و «خانم و آقای اسمیت» را ساخته است و به عنوان یکی از اعضای دپارتمان تصویر در دفاع از این تصمیم اندرسن گفته که او بهترین و سخت‌کوش‌ترین مدیر فیلمبرداری است که تا به حال به آن همکاری داشته‌ام. با این پروژه جاه‌طلبانه که نقش‌آفرینی ستاره‌ای همچون دی-لوئیس در کنار اعتبار، ریسک کاری کارگردانی را بالا می‌برد، به جمع بزرگانی مثل دیوید لینچ، کوئنتین تارانتینو و استیون سودربرگ می‌پیوندد که تصویربرداری بیش‌تر آثارشان را شخصاً بر عهده گرفته‌ بوده و یا در آن دخالت مستقیم داشته اند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *