رقیب هری پاتر با کنت برانا می‌آید

ظاهرا دو چیز در سینما تمامی ندارد: اقتباس از رمان‌های نوجوانانه و حضور کنت برانا به‌‌عنوان آچار فرانسه در پروژه‌های استودیویی مختلف. این بار نوبت به اقتباس سینمایی برانا از یک رمان نوجوانانه و جذاب رسیده است.

 مجموعه رمان‌های «آرتمیس فاول» بالاخره به سینما می‌آید. «آرتمیس فاول» ماجرای پسر ۱۲ ساله‌ نابغه و تبهکاری است و به علت شباهت‌های تماتیک و محبوبیت دیوانه‌وارش با «هری پاتر» مقایسه می‌شود اینکه خیلی به مذاق اِیُن کالفر، نویسنده‌ ایرلندی‌تبارش خوش نمی‌آید و در این باره می‌گوید: «داستان من روایت پسربچه‌ای پولدار است و خارج از این مقوله زندگی کردن را روایت نمی‌کند. او یک ضد قهرمان است، نه پسری که زنده ماند!»

میرامکس از همان سال ۲۰۰۱ بر روی ساخت فیلمی بر اساس کتاب اول یعنی «آرتمیس فاول و گروگان گیری» کار می‌کرد و حتی لارنس گارتن را هم برای کارگردانی آن مد نظر داشته که تا الآن موفق به جدی کردن آن نشده بود. دیزنی بعد از حدود دو دهه تابستان ۲۰۱۹ را به‌عنوان زمان نمایش فیلم در نظر گرفته و کنت برانا قرار است که کارگردانی فیلم را بر عهده داشته باشد. هم‌چنین استودیو با جودی دنچ هم برای حضور در این پروژه وارد مذاکره شده. دنیای جادویی و خاص «آرتمیس فاول» طرفداران زیادی دارد و پیش‌بینی می‌شود که در سینما نیز با استقبال گسترده مواجه شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *