تهیه‌کننده مشهور متهم به آزار جنسی

هاروی واینستاین بنیانگذار میرامکس و کمپانی واینستاین و یکی از با نفوذترین مردان هالیوود به تازگی متهم به آزار و اذیت جنسی شده است.

واینستاین که تهیه کننده‌ی آثار مهم متعددی در دو دهه‌ی اخیر است و شش اسکار بهترین فیلم در کارنامه‌اش دارد به نقل از نیویورک تایمز متهم به آزار و اذیت جنسی هشت زن است. نیویورک تایمز و مجله‌ی نیویورکر به طور جداگانه بر روی رفتارهای شخصی واینستاین تمرکز کرده بودند.

 اشلی جاد (مخاطره‌ی مضاعف) به طور رسمی با نیویورک تایمز مصاحبه کرده و از سوءاستفاده‌های واینستاین پرده برداشته. او به این نکته اشاره کرده که نزدیک بیست سال پیش هاروی واینستاین در هتلی او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. پیش از مقاله‌ی نیویورک تایمز همواره شایعاتی درباره‌ی رفتارهای ناشایست واینستاین در مسائل کاری و زندگی شخصی‌اش مطرح بود اما این بار اشلی جود رسما چنین مسئله‌ای را فاش کرده است. تایمز فاش کرده که تا به حال هشت زن داستان‌های مشابهی را درباره‌ی واینستاین ارائه داده‌اند.

با وجود این که واینستاین هیچ کدام از این اتفاقات را قبول نکرده اما در جوابیه‌ای به نیویورک تایمز نوشته که هنوز رفتارهایش طبق رفتارها و فرهنگ دهه‌ی شصت و هفتاد است. چند وقتی است که سعی می‌کند با کمک روانشاس‌ها و درمان وضعیتش را بهبود ببخشد. واینستاین همین طور اشاره کرده که قصد دارد از کارش کناره‌گیری کند.

 نیویورک تایمز از اظهارات فاش نشده‌ای بر علیه هاروی واینستاین در طول سه دهه پرده برداشته که طی مصاحبه‌هایی با کارمندان پیشین و کارمندان کنونی میرامکس و کمپانی واینستاین بایگانی شده است. طبق این مدارک واینستاین پس از مواجهه با ادعاهایی مبنی بر آزار و اذیت جنسی به حداقل هشت توافق رسیده است که هر کدام با پرداخت مبلغی بین ۸۰ تا ۱۵۰ هزار دلار تکمیل ‌شده‌اند. نیویورک تایمز فاش کرده که دستیار جوانی در سال ۱۹۹۰، بازیگری در سال ۱۹۹۷، دستیاری در لندن در سال ۱۹۹۸ و مدل ایتالیایی در سال ۲۰۱۵ جزو از این افراد بوده‌اند.

یکی از این توافقات با رز مک‌گوان بازیگر امریکایی است که در ادامه‌ی فستیوال ساندنس ۱۹۹۷ انجام پذیرفته است. مک‌گوان در حال نوشتن کتابی به نام «شجاع» است که به عقیده‌ی بسیاری به واینستاین و رفتارهای او در این کتاب اشاره خواهد شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *