اولین واکنش‌ها به «ثور: راگناروک»

واکنش‌های اولیه منتقدان به فیلم «ثور:راگناروک» حاکی از موفقیت تایکا واتیتی در ترکیب دو قهرمان قدرتمند دنیای مارول است. منتقدان علاوه بر کارگردانی واتیتی بازی مارک روفالو و تسا تامپسون و موسیقی مارک مادرزبا را ستوده‌اند و آن را بدون شک بهترین فیلم ثور تاریخ دانسته‌اند. این فیلم که ماجراهای ثور بدون چکش معروفش و هالک تبعیدی را دنبال می‌کند، از دید بسیاری از منتقدان بامزه‌ترین فیلم دنیای مارول هم نامیده شده که با توجه به  آثاری «اسپایدرمن:بازگشت به خانه» و دو فیلم «نگهبانان کهکشان» خیلی ساده نمی‌شود به این مقام دست یافت.

راگناروک در اساطیر اسکاندیناوی به‌معنای آخرالزمان است اما در دنیای جدید مارول یادآور خطوط داستانی مربوط با ثور است. ثور در سومین فیلم مستقل خود با چالشی تازه و البته عظیم‌تر از قبل مواجه می‌شود. وقتی که هلا (با نقش‌آفرینی کیت بلانشت) با کمک لشکر دوزخی خود آزگارد را تصرف می‌کند، ثور به‌عنوان یک برده و بدون پتک اسطوره‌ای خود (میولنیر) به سیاره اسکار تبعید شده و آنجا مانند گلادیاتورها مجبور به رویارویی با یک دوست قدیمی آن هم با دست‌های خالی است: هالک! داستانی که حداقل در بخش مربوط به هالک تاحدودی الهام گرفته از کامیک معروف «سیاره هالک» است.

«ثور: راگناروک» را تیکا ویتیتی کارگردان  اهل نیوزلند ساخته که پیش از این با دو فیلم کمدی و متفاوت «در سایه‌ها چه می‌کنیم» و «شکار برای مردان جنگلی» موفق به جلب توجه منتقدان و سینمادوستان شده بود و حالا به‌عنوان یک استعداد تازه به دنیای مارول پیوسته است.

«ثور:راگناروک» در کمتر از ده روز دیگر در ۱۹ اکتبر اکران خواهد شد و  کریس همسورث، مارک روفالو، تسا تامپسون، کیت بلنشت و ادریس آلبا در آن ایفای نقش می‌کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *